Prečo chceš vždy všetko vedieť hneď?

Autor: Dáša Gregerová | 8.9.2005 o 15:11 | Karma článku: 6,98 | Prečítané:  2148x

Máš neprítomný pohľad. Premýšľaš o tom znova a znova. Hľadáš všetky možné spôsoby, ako by to mohlo byť. Túžiš. Ľúbiš. Chceš. Bojíš sa. Nechceš. Nevieš. Potrebuješ odpovede. Pýtam sa prečo. Vravíš, že chceš vedieť pravdu, chceš vedieť na čom si. No v skutočnosti dúfaš, že sa mýliš. Že to, čo tušíš, nie je pravda... že sa čosi stane a všetko bude tak, ako to chceš Ty. Prepáč, ale ja Ti to už musím povedať: si naivná.

 DG

Hlúpo čakáš na niečo, čo nepríde a ak náhodou, budeš už aj tak niekde inde... nie, nezabudneš, to ani nemusíš, ale už sa nebudeš chcieť vrátiť tam, kde ste vtedy skončili.  Klišé, viem, ale možno to tak naozaj malo byť... 

Tak povedz, prečo chceš vždy všetko vedieť hneď? Vravíš, že to chceš uzavrieť a pohnúť sa ďalej, no v skutočnosti do toho len znova rýpneš, potkneš sa, spadneš a ja budem opäť zbierať kúsky Tvojho rozorvaného srdca, dávať ich dokopy a naivne dúfať, že to bolo naposledy.

Tak prečo chceš všetko vedieť hneď? Vravíš, že je lepšie vedieť, ako topiť sa v neistote. No v skutočnosti lietaš v oblakoch a dúfaš, že tam niekde je realita, zamieňaš si jedno za druhé a veríš, že to tak má byť. Tak pristaň, aspoň na chvíľku.

Dvihni kotvy, neťahaj všetko za sebou... viem, že sa toho bojíš, je Ti dobre v tom smútku, však? Poznáš to tam dôverne... ubolená duša, uslzené oči... pozri, spravíme to takto: Ty o tom ešte chvíľu popremýšľaš, no potom sa zamyslíš nad tým, čo Ti hovorím ja - pretože niektoré otázky naozaj nemajú správne odpovede... tak ich už nehľadaj...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Nevďačný národ

Včera sme si štátnym sviatkom pripomenuli osobu, ktorá nad nami už roky starostlivo bdie.

Komentár Zuzany Kepplovej

Nech už Ficova mačka vyjde s farbou von

Po novom si voliči Smeru zvykajú na neistotu.


Už ste čítali?